Cocktail

Dovolená v USA: Havajské ostrovy

Při zájezdu na Havajské ostrovy budete sice na území USA, ale geograficky hluboko v Tichém oceánu. Proto při cestě počítejte s mezipřistáním. Severoamerický kontinent opustíte na letišti v Los Angeles nebo v San Francisku. Většinou letadla přistávají na ostrově Oahu, ale může se stát, že to bude i jiný z havajských ostrovů.

Účastníky zájezdu čeká na Havaji šest dní a sedm nocí, které mohou podle vlastní volby zaplnit zábavou, relaxací, poznáváním, typickou hudbou, fotografováním, potápěním nebo jen šnorchlování, tancem či exotickými jídly. Můžete navštívit historicky klíčové místo druhé světové války Pearl Harbor, Perlovou zátoku, v níž mělo (a stále má) základnu námořnictvo Spojených států amerických. Za návštěvu stojí hlavní město Honolu a okolí světoznámé pláže Waikiki s množstvím moderních hotelů a obchodů (Havaj je námořní křižovatka při obchodování s Asií). Milovníci přírody nevynechají návštěvu národního parku Volcanoes.

K výletům po Havaji je dobré půjčit si auto. Cestovní kancelář ESO travel vám tuto službu zprostředkuje, a to s plným pojištěním. Jestliže se nechcete pohybovat samostatně, můžete si na místě koupit některý z přebohaté nabídky fakultativních zájezdů. Pobyt na Havajských ostrovech si můžete také prodloužit o libovolný počet nocí, případně ho spojit s nějakým poznávacím zájezdem v USA. Zpáteční let do Prahy se uskuteční opět přes Los Angeles nebo San Francisco.

Havaj tvoří několik ostrovů: Kauai, Oahu, Molokai, Lanai, Maui a Velký ostrov Big Island Hawaii. Ostrov Oahu je centrem havajského životy, a to jak turistickým, tak i správním – na něm se nachází i Honolulu, hlavní město padesátého státu USA. Dříve příchozí vítaly půvabné Polynésanky a kolem krku jim kladly květinové věnce. Při náporu turistů už není technicky možné tento zvyk dodržovat.

Prohlédněte si prosím program a termíny zájezdu.

Oblíbené destinace

Partneři

ESO travel

CK ESO travel pro oblast USA je pravidelně oceňovanou cestovní kanceláří dle žebříčku TTG Awards a také původcem obsahu tohoto webu. Využijte některý z nabídky jejich luxusních zájezdů do USA.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@dovolena-v-usa.cz

Mobilní aplikace o posledním průvodu Karla IV.