Cocktail

Tipy pro cestu do USA

Přípravy na cestu do Spojených států amerických s cestovní kanceláří ESO travel začínají kontrolou dokladů: ke vstupu potřebujete biometrický pas, mezinárodní řidičský průkaz (pokud si budete chtít pronajmout vozidlo) a doklady k uzavřenému pojištění.

Další nezbytností je adaptér a redukce k elektrickým zásuvkám - v USA používají jiné zásuvky a mají rozdílné napětí v síti. Redukci můžete koupit už doma. Když zapomenete, dají se koupit i v USA, a to buď v obchodech s elektrotechnikou, nebo i v knihkupectvích v oddělení s mapami a turistickými průvodci. Uvědomte si, že se bez redukce nejen neoholíte, ale ani nenabijete telefon, fotoaparát či kameru. Na ty také nezapomeňte, včetně nabíječek a dostatečně kapacitních datových karet.

Kromě map a průvodců se vám bude hodit slovník americké angličtiny, případně slovník španělský. Platební karty (většinou VISA, Master Card, American Express) jsou přijímány prakticky všude. Výběr hotovosti z bankomatu ATM je nevýhodný. Jestliže trváte na tom, že s vámi pocestuje vaše oblíbené zvíře, konzultujte nejprve tento nápad s osobou zřizující váš zájezd, sdělí vám podrobnosti (pasové, veterinární a jiné předpisy).

Při cestě do USA není třeba žádné očkování. Oblečení volte podle destinace a ročního období - zjistěte si předem, jaké teploty a jaký ráz počasí tam dobu vaší návštěvy převládá. Vždy se hodí lehký pršiplášť. S módou si nelamte hlavu. Američané jsou velmi tolerantní k oblečení jiných, sami nosí, co je napadne. Potkat dámu v kostýmku a teniskách není nic neobvyklého.

Dobré boty (třeba sportovní obuv s vyšší měkkou podrážkou a turistické sandály na střídavé přezouvání) jsou ovšem podmínkou, hodně se nachodíte. Nezapomeňte si přibalit osobní léky, lékárničku první pomoci, kapesní nůž, opalovací krémy s vyšším faktorem a repelent. A když vám bude něco chybět, prostě si to dokoupíte, v hypermarketech jsou ceny stejné jako u nás.

Oblíbené destinace

Partneři

ESO travel

CK ESO travel pro oblast USA je pravidelně oceňovanou cestovní kanceláří dle žebříčku TTG Awards a také původcem obsahu tohoto webu. Využijte některý z nabídky jejich luxusních zájezdů do USA.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@dovolena-v-usa.cz

Mobilní aplikace o posledním průvodu Karla IV.