Cocktail

Život na Floridě

Florida patří k nejčastějším cílům turistů, kteří cestují do USA. Zároveň je místem, kam mnoho lidí míří proto, že tu chtějí prožít větší část svého života. Vedle seniorů, kteří si zde užívají odpočinku, sem přijíždí za prací, studiem i zábavou spousta lidí všech věkových kategorií. Pojďme si proto připomenout několik užitečných informací, které se pro život na Floridě mohou hodit.

Víza

Občané České republiky mohou do USA cestovat v rámci bezvízového styku. V případě dlouhodobého pobytu, nebo pokud se nekvalifikujete pro vstup do USA v rámci bezvízového styku, si budete muset zažádat o nepřistěhovalecké vízum. Může se jednat např. o Investorské vízum, Obchodní vízum apod. Potřebné informace i formuláře naleznete na stránkách ambasády USA v Praze.

Koupě nemovitosti na Floridě

Koupě nemovitosti na Floridě stejně jako pronájem (ať už bytu, apartmánu nebo domu) není nijak byrokraticky omezován. Nemovitosti zde mohou nakupovat fyzické i právnické osoby z České republiky. Specifika nákupu nemovitostí se liší stát od státu, na Floridě počítejte s úhradou jednorázových poplatků při koupi cca ve výši 5 až 6 % z ceny nemovitosti. Zároveň je obvyklé, že se prodávající i kupující nechávají zastupovat realitními agenty nebo svými právními zástupci.

Vypůjčení auta

Pohybovat se v Americe bez auta je takřka nepředstavitelné. Mezi autopůjčovnami je v USA velká konkurence, takže nemusíte mít obavy, že byste neměli z čeho vybírat. Vůz si můžete zarezervovat na internetu i několik měsíců dopředu. Jednotlivé nabídky ale důkladně prostudujte, protože na první pohled inzerovaná nízká cena nemusí zahrnovat např. pojištění nebo další poplatky. Při dlouhodobějším pobytu je na místě zvážit nákup vlastního nového nebo ojetého vozu. Výběr bude v obou případech obrovský. Omezeni ve výběru budete jen v případě, že budete požadovat auto s manuální převodovkou.

Oblíbené destinace

Partneři

ESO travel

CK ESO travel pro oblast USA je pravidelně oceňovanou cestovní kanceláří dle žebříčku TTG Awards a také původcem obsahu tohoto webu. Využijte některý z nabídky jejich luxusních zájezdů do USA.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@dovolena-v-usa.cz

Mobilní aplikace o posledním průvodu Karla IV.