Cocktail

Dovolená v USA: New York

Když v první den zájezdu do New Yorku s cestovní kanceláří ESO travel vystoupíte z letadla, zažijete zklamání - neuvítá vás Socha svobody. Z letiště ji zkrátka není vidět. To je ale jediný nesoulad s vašimi možnými představami, dál už budete zažívat jen samá radostná překvapení.

Je dobré už doma si připravit seznam míst, která chcete navštívit - třeba s mapou města u ruky si učinit předběžný itinerář. Nepodaří se vám jej dodržet, protože delegáti ESO travel se ještě zmíní o dalších významných místech, o nichž možná ani nevíte. "Velké jablko", jak se New Yorku říká, vás natolik pohltí, že je třeba mít na paměti, že zájezd do tohoto města si můžete prodloužit o libovolný počet nocí. Pro prohlídku města si lze také půjčit automobil a vydat se tak za krásami velkoměsta „po vlastní ose“.

Zajímavá místa v New Yorku

Prohlídku New Yorku byste měli začít plavbou na Liberty Island, kde ona legendární Socha svobody stojí. Je větší, než jste si představovali. I s podstavcem měří 93 metry. Další zastávku můžete učinit na ostrově Ellis Island, na němž se vyloďovaly tisíce přistěhovalců jdoucí za lepším životem v Novém světě. V další dny zájezdu se jistě podíváte na Manhattan, kde není možno minout zející prostor po zničeném Světovém obchodním centru. Na Manhattanu naleznete i Wall Street se sídlem newyorské burzy, na níž se určují ceny komodit na celém světě. Některý z podvečerů je možno věnovat návštěvě nejvyššího bodu města - vyhlídkovou terasu na mrakodrapu Empire State Building. Za prohlídku stojí novogotický kostel Trinity Church, Čínská a Italská čtvrť, čtvrť modních trendů Soho či noblesní TriBeCa. Unaveni rušnými ulicemi můžete hledat klid procházkou částí Central parku.

Při odletu do Prahy budete mít asi stejné přání, jako všichni, kteří New York navštívili poprvé – do města na řece Hudson se alespoň ještě jednou vrátit.

Prohlédněte si prosím program a termíny zájezdu.

Oblíbené destinace

Partneři

ESO travel

CK ESO travel pro oblast USA je pravidelně oceňovanou cestovní kanceláří dle žebříčku TTG Awards a také původcem obsahu tohoto webu. Využijte některý z nabídky jejich luxusních zájezdů do USA.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@dovolena-v-usa.cz

Mobilní aplikace o posledním průvodu Karla IV.